Prowadzenie firmy sprzątającej

Prowadzenie firmy sprzątającej

Prowadzenie firmy zajmującej się sprzątaniem bloków czy spółdzielni mieszkaniowych nie jest jakąś szczególnie prostą sprawą i nawet mając niewielki biznes zatrudniający kilku, czy może kilkunastu pracowników, trzeba o wielu rzeczach pamiętać, tak aby wszystko było zgodne z prawem. Oraz aby też przede wszystkim z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy w w branży sprzątania obowiązującymi.

Obowiązkiem dyrektora, czy też właściciela

Takiej firmy usługowej na pewno jest zapewnienie wszystkim swoim podwładnym czegoś takiego, jak ubrania robocze do sprzątania bloków i klatek schodowych. Pracownik nie powinien przynosić do pracy własnego ubrania na zmianę, ponieważ jak głosi prawo pracy, wszystkie środki do produkcji przy zatrudnieniu na umowę o pracę powinny być zapewniane przez pracodawcę.

Czyli również ubrania do pracy przy sprzątaniu kamienic, bo te trzeba uznać również za środek produkcji. Większości czynności przy pracy fizycznej w firmie zajmującej się sprzątaniem bloków nie da się wykonywać w normalnych codziennych strojach, ponieważ są one bardzo wtedy podatne na zabrudzenia, czy też po prostu zniszczenie.

Tak więc zawsze i dla wszystkich pracowników

Ubrania robocze powinny być na terenie sprzątanego bloku dostępne, aby mogli się oni w nie przebrać i w ten sposób dopiero pracować i wykonywać swoje obowiązki – twierdzą specjaliści zajmujący się tym zagadnieniem.

W Krakowie jest dużo bloków do sprzątania

I tak właśnie powinnością pracodawcy jest, aby coś takiego, jak odzież do sprzątania dla pracowników została przez niego zapewniona. A może on ją zakupić, czy to w sklepie stacjonarnym, czy też zamówić przez internet.

Spore zamówienie na kilkadziesiąt sztuk takich środków do sprzątania bloków pozwoli też na targowanie się i znalezienie dla siebie takiej oferty, która będzie najlepsza. Z pewnością zakup takiej odzieży i tak będzie tańszy niż potem jakieś kary do inspekcji pracy za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny w trakcie prac związanych ze sprzątaniem czy to klatki schodowej czy myciem okien czy zgrabianiem liści.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *