Motocyklowa przygoda

Motocyklowa przygoda

250 km na godzinę na liczniku, ryk silnika, skórzany kombinezon i kilometry czarnego asfaltu na horyzoncie –przejażdżki ścigaczem spróbować chciałby niemal każdy.

Albo – skurzana kurtka i kultowa bandana, równy pomruk silnika i wiatr we włosach na legendarnym harleyu – marzenie niejednego. Tak też najczęściej wyobrazana jest odzież motocyklowa.

Albo zupełnie z innej bajki – gęsty las, wyrwy i korzenie, śliskie błoto, deszcz ograniczający i tak słabą już widoczność – to atrakcja dla najtwardszych. Przygodę z motorem zacząć może w zasadzie każdy, kto ukończył 18 lat. Oprócz maszyny i odwagi potrzebna nam będzie oczywiście odpowiednia odzież motocyklowa.

Jeśli planujemy wyłącznie amatorskie przejażdżki

Powszechnie dostępna odzież sportowa wykonana z nowoczesnych materiałów chroniących przed deszczem, wiatrem czy mrozem oraz pozwalająca skórze oddychać – słowem chroniąca nas przed różnymi warunkami atmosferycznymi w zupełności nam wystarczy.

Kobieta w swoim samochodowym żywiole

Jeśli chcielibyśmy jednak spróbować motocrossu, czy jazdy terenowej, konieczna będzie profesjonalna odzież motocyklowa. Kask, kombinezon, ochraniacze na łokcie i kolana to podstawowe elementy wyposażenia niezbędne przy uprawianiu tych sportów. Trial motocyklowy to mało znany sport polegający na jeździe specjalnym motocyklem bez siodełka przystosowanym do jazdy na stojąco w trudnych warunkach terenowych.

Jest to kolejna dyscyplina

Przy której niezbędna będzie dobrej jakości odzież motocyklowa. Sporty motorowe jak każde inne wymagają lat treningu, a także sporych nakładów finansowych zarówno w najlepszy sprzęt jak i specjalistyczną odzież.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *