Kotły ekologiczne a ekologia

Kotły ekologiczne a ekologia

Inni dla odmiany kwestie ekologiczne mają bardzo na uwadze i dla przykładu nigdy nie wybiorą kotła na stałe paliwo, które mieliby opalać węglem kamiennym, uważając, ze jest to rozwiązanie szkodzące środowisku. Jeśli ma się biuro nieruchomości w Krakowie, to wybór jest chyba dość jasny.

Nie będę bezpośrednio zabierał głosu w dyskusji, czy powinniśmy brać pod uwagę sprawy ekologii, przy takim zakupie, czy nie, ponieważ dyskusja ta jako taka ma wymiar w dużym stopniu ekologiczny.

Ogrzewaj w sposób ekologiczny

Niniejszy wpis chcę jedynie poświęcić na to, jakich argumentów używają zwolennicy i przeciwnicy kotłów elektrycznych w kontekście właśnie ekologii, co w Krakowie nie jest przecież bez znaczenia. Mogłoby się wydawać, że kotły te są najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, ale są osoby, które twierdzą zupełnie co innego.

Zwolennicy takiego rozwiązania, jak kotły elektryczne stoją na stanowisku, że dzięki nim mniej się truje środowisko: spaliny nie zagrażają bezpośrednio ludziom, ponieważ są one emitowane z kilkuset metrowych kominów. Ponadto w elektrowniach jest taki system oczyszczania spalin, że ich szkodliwość, poza dwutlenkiem siarki i węgla, jest praktycznie znikoma.

W Krakowie i we Wrocławiu – tylko kotły

Przeciwnicy kotłów elektrycznych w Krakowie, również stawianych w pomieszczeniach biurowych, zwracają uwagę właśnie na ten aspekt: kotły te w ich mniemaniu powodują większe spalanie węgla w polskich elektrowniach, które wciąż na węglu bazują. A ten jest paliwem dość brudnym, zanieczyszczającym powietrze. Twierdzą oni, że kotły gazowe pod tym względem są dużo bardziej ekologiczne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *